» J. L. Benito

 

J. L. Benito - Duroc

Karta výrobce
Jméno
J. L. Benito, José Luis Benito García
ProduktyJamón serrano DUROC, salámy
Používání chemických aditivNepoužívá

Oblast:

Ávila

La Colilla

Kastilie a León 

 

La Colilla  
Výroba španělské sušené šunky - Granadul

Rodinná firma J. L. Benito je pevným zastáncem tradiční výroby jamónu a sušených salámů bez jakýchkoliv chemických konzervantů a barviv. Sídlí v oblasti Ávila, která je známa svou tradicí výroby jamónu. Výborné klimatické podmínky ovlivněné blízkostí pohoří Sierra de Gredos a nadmořská výška 1 200 metrů představují ideální podmínky pro velmi pomalé sušení jamónů a salámů. Právě díky extrémě pomalému sušení mají produkty firmy J. L. Benito velice intenzivní chuť, na kterou jen tak nezapomenete.

Všechny produkty firmy J. L. Benito jsou vyrobeny z vepřového masa pocházejícího z prasat rasy Duroc. Vepři rasy Duroc, podobně jako iberská prasata, mají větší infiltraci tuku do svalové tkáně. To přináší výrobkům používajícím právě rasu Duroc větší kvalitu a šťavnatost. Duroc je také jediná rasa, se kterou se oficiálně mohou křížit právě iberská prasata, aniž by ztratila certifikaci iberského prasete.

Současný majitel firmy J. L. Benito se jmenuje José Luis Benito García a patří ke třetí generací, která se vystřídala ve vedení firmy. Rád se chlubí tím, že jeho firma je díky solárním panelům zcela energeticky soběstačná. K jeho zálibám patří historie a její znalosti využívá také jako kronikář města.


Seznam produktů výrobce J. L. Benito