» Embutidos alpujarreños - Antonia Cortés

Karta výrobce
Jméno
Embutidos alpujarreños - Antonia Cortés
ProduktyPřírodně sušené salámy
Používání chemických aditivNepoužívá

Oblast:

Laujár de Andarax

Almería

Andaluzie 

 

Laujár de Andarax
Výroba španělské sušené šunky - Granadul

Když jsme poprvé viděli Antonii Cortés na trhu lokálních výrobku v Alpujaře, věděli jsme okamžitě, že je to přesně ten výrobce, kterého tak dlouho hledáme. Na otázku, používá-li ve svých vynikajících salámech nějaká chemická aditiva, se okamžitě urazila a trvalo nám dlouho, než jsme ji opět přesvědčili o tom, že jsme se ptali jen proto, že jsme se již mnohokrát spálili. "Mým jediným konzervantem je sůl, víno a chlad z hor, který mi proniká okny do mého secadera," zaříkává se Antonia.

Ve své horské vesničce na almerijské straně pohoří Alpujarra má malé secadero plné těch nejvoňavějších salámů. Přáli bychom vám se někdy ocitnout pod desítkami zrajících choriz, cantimpal, fuetů a salchichónu a nasát tu nesmírně omamnou vůni. Antoniin muž Bernardo chová prasata a ovce na krásné farmě za městem v krajině pohoří Alpujarra a Antonia má tak k dispozici každý den ty nejlepší suroviny.

Celková produkce secadera je malinká, ale každý salám je poctivým kusem plným pravého andaluzského charakteru. Uvidíte sami, že až ochutnáte jediné sousto z dílny Antonie Cortés, pochopíte, jaké kouzlo může jídlu dát poctivý přístup a tradiční metody bez použití chemických aditiv. Maso pochází z veselých prasat z vesnice a bylinky si Antonia sama sbírá a suší na kopcích za svým domem.