» Jamón s pečenou paprikou a cibulí

Sladká pečená paprika je zejména v Andaluzii tak oblíbená, že se často prodává v pekárnách spolu s chlebem. Používá se nejrůznějším způsobem, do studených krémů, do teplých omáček k rybám, do výborných bocadillos nebo do salátů. Tento recept kombinuje sladkou chuť a jemnou texturu pečené papriky s výrazným čerstvým kozím sýrem, karamelizovanou cibulí a intenzivním jamónem.

Ingredience

červená paprika

čerstvý kozí sýr

cibule

jamón

cukr, sůl, pepř

Recept

Vyberte si hezké zralé a tlusté červené papriky, umyjte je a usušte papírovou utěrkou. Předehřejte troubu na 180-200 °C. Pekáč potřete olivovým olejem, vyskládejte na něj papriky, osolte je jemně ze všech stran, opepřete, zakápněte olivovým olejem a dejte péct na 45 minut až jednu hodinu. Papriky by měly být hezky opečené, nebojte se, pokud budou částečně černé. Po vyjmutí z trouby zakryjte pekáč poklicí nebo alobalem a nechte papriky 20 - 30 minut zapařit a vychladnout. Poté je svlékněte ze slupky a očistěte od semínek.

Nakrájejte cibuli na tenké kroužky. Na pánvi rozehřejte olivový olej na středním plameni a cibuli v něm za stálého míchání osmažte od hněda. Posypte dvěma lžičkami cukru. Míchejte a počkejte, až cukr zkaramelizuje. Vyjměte cibuli a nechte ji odkapat na kuchyňském papíru.

Na plátky papriky položte sýr, posypte cibulí a přikryjte plátkem jamónu.