bez kosti Jamón ibérico de bellota rodriguez Zvětšit

bez kosti Jamón ibérico de bellota rodriguez Jamones Granadul

Vykostěná zadní kýta o délce zrání 30 měsíců z černého iberského prasete živícího se v době tzv. montanery výhradně žaludy ve volném výběhu. Složení: vepřové iberské maso, sůl.

Neobsahuje žádné konzervanty ani barviva.

Jamón ibérico de bellota Rodriguez představuje jeden z vrcholů světových delikates. Zcela unikátní a s ničím nesrovnatelná chuť a vůně na čerstvém vzduchu Sierry Nevady sušené šunky z černého iberského prasete proměňuje tento jamón ve skutečný klenot. José Miguel Rodriguez vybírá vlastnoručně a zdlouhavě pouze ty nejvhodnější kusy zadních kýt a po dobu tří let je bez pomocí chemickým konzervantů opečovává jako vlastní děti. Díky tomu se jeho jamóny každý rok řadí mezi absolutní špičku španělské produkce.

Jelikož kýty pocházejí z iberských prasat živících se ve volném výběhu v době montanery pouze žaludy a rostlinami, má chuť i aroma tohoto jamónu výrazné žaludové tóny. Barva je tmavě rubínová, tuk je naproti tomu zářivě bílý. V průběhu dlouhého procesu zrání se většina tuků přemění na mononenasycené s blahodárnými účinky pro lidský organismus a nižší teplotou tání, která umožňuje důležitý jev tzv. pocení jamónu, kdy se v pokojové teplotě na povrchu jednotlivých plátků objevují drobné kapičky tuku dodávající každému plátku nekonečnou šťavnatost.

Specifikace
hmotnost  dle výběru
délka zrání 36 měsíců
složení vepřové maso z iberského prasete krmeného ve volném výběhu žaludy, sůl

výrobce a oblast původu

Granadul sl.
Jamones de viuda Rodriguez
Guadix, Granada