Jamón 50% ibérico - paleta de bellota rodriguez Zvětšit

Jamón 50% ibérico - paleta de bellota rodriguez Jamones Granadul

Přední kýta o délce zrání 16 měsíců z černého iberského prasete živícího se v době tzv. montanery výhradně žaludy ve volném výběhu. Složení: vepřové maso, sůl.

Červený štítek. Více o dělení jamónu ibérico zde.

Neobsahuje žádné konzervanty ani barviva.

Paleta ibérica de bellota je přední kýta z tmavého iberského prasete živícího se ve volném výběhu žaludy. Ve světě sušené šunky představuje jamón ibérico de bellota absolutní vrchol nesrovnatelný se žádným jiným produktem.

Chuť této šunky je nesmírně intenzivní a trvalá a nese stopy po oříšcích a žaludech. Navíc lze zachytit i exotickou chuť aromatických bylin, které spásají iberská prasata rodiny Rodriguézových ve volném výběhu dubového háje. Barva masa je tmavě rubínová, tuk je naopak zářivě bílý s tendencí do růžova. Vysoký obsah olejové kyseliny a mononenasycených (zdravých) tuků způsobuje "pocení" šunky, která se při pokojové teplotě pokrývá malinkými kapičkami roztátého tuku. Každý plátek se navíc může pochlubit vysokou mírou infiltrace tuku (více zde), která dodává úžasnou šťavnatost každému soustu. 

Rodina Rodriguézových v rozporu s 99% ostatních výrobků klade důraz na přírodní proces zrání a nepoužívá v jeho průběhu jediný chemický konzervant kromě mořské soli. Právě proto představuje paleta ibérica de bellota tohoto výrobce unikátní přírodní produkt nejen ve španělském, ale v i v celosvětovém měřítku.

Tento produkt představuje ideální příležitost, jak ochutnat nejlepší šunku na světě v "malém balení". 

Specifikace
hmotnost  dle výběru
délka zrání minimálně 16 měsíců
složení vepřové maso z iberského prasete krmeného ve volném výběhu žaludy, sůl
výrobce a oblast původu
Granadul sl.
Jamones de viuda Rodriguez
Guadix, Granada