Salchichón ibérico cular de bellota Simón Martin - 1200g Zvětšit

Salchichón ibérico cular de bellota Simón Martin - 1200g Jamones SIMÓN MARTÍN Guijuelo

Přírodně sušený salám s pepřem z iberských prasat chovaných ve volném výběhu dubového lesa. V přírodním střevě. Hmotnost cca. 1200 g. Bez chemických konzervantů.

Salchichón cular ibérico je pokrevným bratrem choriza cular. Narozdíl od choriza, kterému vévodí intenzivní chuť sušené papriky, je salchichón jemnější s převladající chutí samotného masa a jemnou chutí pepře. Jde o salchichon ibérico a jeho maso tedy pochází ze speciální rasy černých iberských polodivokých vepřů. Nadto maso tohoto salámu pochází z prasat živících se v dubových hájech výhradně žaludy, bylinkami a ostatním spadanými plody. V salchichonu se tento způsob života projevuje zcela konkrétně vysokým podílem nenasycených mastných kyselin a olejovitou konzistencí přítomného tuku, který v pokojové teplotě taje. Strava se rovněž promítá do jemného oříškového spodního tónu chuti salchichonu.

Nasekáné iberské maso se promíchá se solí a kořením, nacpe se do přírodního střeva a po výjimečně dlouhou dobu 4 měsíců se suší na čerstvém horském vzduchu.

Narozdíl od jiných výrobců je Simon Martin zároveň chovatelem a má tedy absolutní kontrolu nad prvotřídní surovinou. 

Salchichon je třeba krájet na co nejtenčí plátky, lze skladovat na dobře větraném místě v pokojové teplotě nebo v lednici. Doporučujeme střívko před konzumací odstranit.  

 

Specifikace
hmotnost  1.1 - 1.3 kg
délka zrání 4 měsíce
složení vepřové maso z iberského prasete, sůl, cukr, koření, přírodní rostlinné bílkoviny, přírodní střevo
výrobce a oblast původu
Simón Martín sl.

Guijuelo, Salamanca