» Hod jamónem se stal novou olympijskou disciplínou

zdroj Reuters:

Hod Jamónem se stal novou olympijskou disciplínou, premiéru si odbude již letos v Londýně.

 

Olympijské hry budou konečně zase zajímavé

Po minulých olympijských hrách v Pekingu se zvedly hlasy odporu kritizující monotónní charakter a nulovou dynamiku celé události. Vlivní funkcionáři volali po uvedení nových adrenalinových sportů, které by poněkud zvedly napětí nezáživného mixu basketbalu, atletiky, plavání a moderního pětiboje (střelba prakem, plavání, šachy, jízda na velbloudu a skákání v pytli). Jacques Rogge, prezident MOV, nakonec vyslyšel nespokojené návrhy a rozhodl o přidání nové olympijské disciplíny - hodu jamónem.

 

Boj mezi novými olympijskými sporty

Hod jamónem se dostal do finále osudí nových olympijských sportů spolu s marginálními bizarnostmi jako je golf, fotbal (míněn normalní plnohodnotný fotbal s dospělými fotbalisty), americký fotbal, kriket, formule 1 a jinými trapnostmi, které nikoho nezajímají. Nakonec dle očekávání jednoznačně ostatní kandidáty porazil a můžeme se tak již letos v Londýně těšit na konečně strhující podívanou, která by měla zmírnit nudu z ostatních sportů.

 

Rozhodnutí zvýšilo poptávku po jamónu

Na celém světe se strhlo opravdové šílenství. Jednotlivé olympijské výbory začaly horečně zakládat tréninková centra pro zájemce všech věkových skupin, holywoodské hvězdy začaly trávit volný čas místo na jachtách a golfových hřištích s jamónem v ruce v házecích klecích, nejlepší jamonáři (dle vzoru kladivář) se stali hýčkanými celebritami a mistrovství světa v hodu jamónem, dosud zanedbatelná událost lokálního významu, se stalo druhou nejsledovanější sportovní událostí roku 2012 (po mistroství Švédska v pětiboji).

 

Co my na to?

Zvýšený zájem o hod jamónem nás samozřejmě těší.