» Degustace na míru

Jak degustace probíhá?

Základním hybatelem degustace je tzv. cortador, neboli vyškolený, sympatický a charismatický "kráječ" jamónu. Cortador nejen hosty zasvětí do základních tajů světa španělské sušené šunky, ale představí jim přítomné produkty, poradí jim, jakým způsobem je nejlépe degustovat, na co si dávat pozor a jak by měl vypadat ideální plátek, aby člověku umožnil jeho plné vychutnání. Degustace může mít buď velice formální čí výsostně neformální charakter dle přání hostů. Cílem degustace je maximální prožitek hostů a autentické zasvěcení do fantastického světa jamónu.  

Jaké produkty se degustují?

Centrem degustace je ručně krájená španělská sušená šunka té nejvyšší kvality. Nejčastěji se srovnává šunka z bílého prasete (jamón serrano) se šunkou z černého prasete (jamón ibérico). Variantou je také srovnání iberské šunky vyrobené z prasat krmených žaludy se šunkou z prasat z běžného chovu. 

Degustace bývá často doprovázena degustací španělských sýrů a extra panenských olivových olejů 

Pro koho jsou degustace určené?

Nejčastějšími klienty degustací bývají firemní zákazníci, kteří v ní spatřují zajímavou obměnu či doplnění klasického pasivního cateringu. Degustace je rovněž zajímavou alternativou pro rodinné oslavy, svatby apod. 

Jak dlouho degustace trvá?

Degustace trvá v závislosti na propozicích klienta, ale nejčastěji v rozmezí jedné a čtyř hodin.

Kolik degustace stojí?

Cena degustace je stanovena individuálně v závislosti na degustovaných produktech a počtu hostů. Stačí, když nám napíšete či zavoláte a my vám obratem zpracujeme nezávaznou cenovou nabídku.