Recepty: Garbanzos con espinacas - cizrna se špenátem

Co jsou garbanzos con espinacas a kde se jedí?

Garbanzos con espinacas je cizrna se špenátem v husté aromatické omáčce z opečeného chleba, rajčete, česneku a římského kmínu. Jedná se oblíbenou tapu typickou zejména v tapas barech v anadluzské Seville. Exotická chuť římského kmínu je dědictvím doby arabské nadvlády a cizrna se špenátem je zase oblíbenou historickou kombinací židovských obyvatel na území dnešní Andalusie.

Garbanzos con espinacas - cizrna se špenátem

Na co si dávat pozor?

Recept je jednoduchý a tolerantní. Není lehké ho zkazit. Je nutné mít moždíř nebo kuchyňský robot pro spojení ingrediencí omáčky. Moždíř umožňuje lepší kontrolu nad texturou omáčky, ale v tomto případě je výsledek v robotu stejně dobrý. Kvůli různým velikostem suché cizrny na trhu je trochu složité trefit přesný čas vaření pro správnou konzistenci. Máte-li k dispozici čerstvý špenát, přepečlivě ho umyjte, protože je mistrem v přenášení hlíny.

Suchá cizrna nebo cizrna z konzervy?

Konzervovaná cizrna mívá občas zbytečné konzervanty. Zkontrolujte si etiketu, jestli si s cizrnou nekupujete něco škodlivého. Dáte-li přesto přednost konzervě (sklenici), dejte si pozor na to, abyste cizrnu jen ohřáli a nevařili dlouho. Bývá totiž většinou na hraně a skoro za hranou rozvařenosti. Přesto vám rozhodně doporučujeme udělat jí z konzervy než vůbec. 

Suchou cizrnu je nutno namočit přes noc na 8-12 hodin do studené vody a pak vařit v závislosti na vodě a velikosti cizrny buď v normálním hrnci hodinu nebo v papiňáku 20-30 minut. Cizrna by neměla být rozvařená.

Mražený nebo čerstvý špenát?

Recept se ve Španělsku dělá stejně často z mraženého špenátu jako z čerstvého, takže není žádný problém, nemáte-li čerstvý.

Úterý, 24. května 2022

Super recept!!!!

Úterý, 24. května 2022

Supr recept. Perfektně popsanej. Nečekaná exotická chuť.

Líbí se vám tento recept? Nebo byste něco vylepšili? Budeme rádi za vaše hodnocení a komentáře!

Pečené fíky s jamónem
Krokety s jamónem
Bílý chléb se salmorejem, opečenou paprikou a salchichonem
Boquerones al limón - smažené ančovičky na citrónu
Co je to ančovička?
On Top
Nákupní košík
Zavřít
Back
Account
Zavřít
Menu
Zavřít