Recepty: Garbanzos con espinacas - cizrna se špenátem

Co jsou garbanzos con espinacas a kde se jedí?

Garbanzos con espinacas je cizrna se špenátem v husté aromatické omáčce z opečeného chleba, rajčete, česneku a římského kmínu. Jedná se oblíbenou tapu typickou zejména v tapas barech v anadluzské Seville. Exotická chuť římského kmínu je dědictvím doby arabské nadvlády a cizrna se špenátem je zase oblíbenou historickou kombinací židovských obyvatel na území dnešní Andalusie.

Garbanzos con espinacas - cizrna se špenátem

Na co si dávat pozor?

Recept je jednoduchý a tolerantní. Není lehké ho zkazit. Je nutné mít moždíř nebo kuchyňský robot pro spojení ingrediencí omáčky. Moždíř umožňuje lepší kontrolu nad texturou omáčky, ale v tomto případě je výsledek v robotu stejně dobrý. Kvůli různým velikostem suché cizrny na trhu je trochu složité trefit přesný čas vaření pro správnou konzistenci. Máte-li k dispozici čerstvý špenát, přepečlivě ho umyjte, protože je mistrem v přenášení hlíny.

Suchá cizrna nebo cizrna z konzervy?

Konzervovaná cizrna mívá občas zbytečné konzervanty. Zkontrolujte si etiketu, jestli si s cizrnou nekupujete něco škodlivého. Dáte-li přesto přednost konzervě (sklenici), dejte si pozor na to, abyste cizrnu jen ohřáli a nevařili dlouho. Bývá totiž většinou na hraně a skoro za hranou rozvařenosti. Přesto vám rozhodně doporučujeme udělat jí z konzervy než vůbec. 

Suchou cizrnu je nutno namočit přes noc na 8-12 hodin do studené vody a pak vařit v závislosti na vodě a velikosti cizrny buď v normálním hrnci hodinu nebo v papiňáku 20-30 minut. Cizrna by neměla být rozvařená.

Mražený nebo čerstvý špenát?

Recept se ve Španělsku dělá stejně často z mraženého špenátu jako z čerstvého, takže není žádný problém, nemáte-li čerstvý.

Úterý, 20. září 2022

Na to, že tam není maso, hodně dobrý.

Čtvrtek, 15. září 2022

Přesně jako ve Španělsku. Dlouho jsem tenhle recept hledal.

Úterý, 24. května 2022

Super recept!!!!

Líbí se vám tento recept? Nebo byste něco vylepšili? Budeme rádi za vaše hodnocení a komentáře!

On Top
Nákupní košík
Zavřít
Back
Account
Zavřít
Menu
Zavřít