» Recept na domácí churros

churros s cukrem

Co jsou churros a jak se vyslovují česky?

Španělské churros jsou smažené "pruty" z jednoduchého těsta z pšeničné mouky, vody a soli. Nejčastěji se podávají ke snídani s horkou čokoládou. Čtou se čuros.

Kdy se jí churros?

Churros znamenají především sváteční snídaní, a jsou proto ve Španělsku spojené s volným ránem, kdy nemusíte nic dělat a jen posedáváte s novinami. Španělé je ovšem dávno spojili i s předvečerem, kdy se s rodinou posadíte nejlépe v zimě ke stolu a spolu s dětmi křoupete právě usmažené churros či s nějakou fiestou, kde se zastavíte u jednoho ze stánků, ze kterého se na sto honů line směs vůně a pachu rozpáleného oleje. Zde si koupíte do papírového kornoutu, který brzy zprůhlední olejovými skvrnami, 12 vařících churros.

Kde se ve Španělsku churros kupují?

Churros se nejčastěji smaží ve speciálních lokálech zvaných churrería, které kromě churros nedělají nic moc jiného a které mají přesto skoro vždy plno, protože jsou Španělé do churros úplně zbláznění. Většina churrerií má ovšem i populární okénko, u kterého se často tvoří fronta churrofilů, kteří kupují čerstvé churros na doma. Na nejrůznějších fiestách pak najdete churerie pojízdné, kde se spolu s churros často smaží i např. malé sladké koblížky buñuelos. Často můžete narazit na univerzální “freiduría”, kde se prostě smaží, a přes okénko prodává, skoro všechno, co má mouku, od nejrůznějších koblížků, vdolečků, buchtiček a bochánků až po zeleninu či mořské plody obalené v mouce či těstíčku.

churreria

Obr. Klasická churreria se smažící pánví, pistolemi na dva druhy churros a spoustou fotogenické špíny

Jak jíst churros?

Ikonická kombinace je se sladkou, horkou hustou čokoládou, kterou Španělé už v 16. století vymysleli po tom, co vyladili hořký indiánský drink do neodolatelného sladkého pokušení. Čokoláda je opravdu mnohem hustější, než to, co se u nás za horkou čokádu vydává a často se objednává jeden šálek pro více strávníků, kteří si do něj namáčí špičky svých křupavých churros. Nejedná se ovšem o kombinaci jedinou. Jelikož je čokoláda sladká a hrozně sytá, preferují někteří variantu s horkou kávou s mlékem, která slouží jako náhrada čokolády. Kupodivu se však churros jedí i samotné, jen tak, bez jakéhokoliv namáčení a přestože tomu chudičké ingredience přílíš nenapovídají, jedná se kupodivu o docela chutný snack. Domácí recepty nejčastěji radí obalit čerstvě usmažené churros do cukru nebo směsi cukru a skořice.

churros s čokoládou

Obr. Ve španělské čokoládě stojí lžíce

Původ churros

Churros patří spolu s buñuelos a dalšími méně známými dobrotami do skupiny smažených sladkých delikates s krásným poetickým názvem Frutas de Sartén (ovoce pánve). Jsou s největší pravděpodobností jedním z mnoha arabských dědictví a přežily úspěšně bez jakékoliv změny nejméně od 15. století, bouřlivý vývoj včetně rekatolizace, francouzského vlivu 18. a 19. století a fašismu století minulého.

Druhy churros

Klasické churros
Průřez do tvaru hvězdičky. Těsto obsahuje pouze mouku, vodu a sůl. Nejčastěji jsou rovné.

Churros madrileños (madridské churros)
Menší průměr, stejné složení jako klasické churros. Dělají se tradičně do tvaru smyčky.

Porras (obušky)
Tlustší než churros. Těsto obsahuje navíc trochu jedlé sody a někdy i cukr.

Porras - tlusté churros

Obr. Porras neboli obušky jsou tlusté a nemají hvězdicovitý průřez 

Tejerringos (malažské churros)
Malažská mutace churros. Mají větší průměr a těsto obsahuje navíc i trochu jedlé sody a cukru. Skládají se rovnou z pistole do oleje ve formě obrovských spirál, které se pak již osmažené střihají do cca 20 cm dlouhých churros.

churros v malaze

Obr. Tejeringos jsou tlustší a kynutější než klasické churros

Recept na výrobu domácích churros

Ingredience:

250g hladká mouka (pšeničná) - ideálně dvounulka
250g voda
1 čajová lžička soli
Cukr krystal na obalení 
(Skořice - nemusí být)
Rostlinný olej na smažení (churros musí být zcela ponořené)
Pistole na výrobu churros (můžete koupit u nás na shopu) nebo v nouzi cukrářský sáček

Postup:

1. V hlubokém hrnci přiveďte k varu vodu se solí.

2. Jakmile voda začne vařit, přidejte najednou mouku (co nejrychleji - mějte tedy odváženou mouku připravenou v misce), odstavte z ohně a dřevěnou vařečkou mouku rázně a poctivě vmíchejte, takže vytvoříte homogenní, kompaktní, dost husté těsto. Zkontrolujte, aby nikde nebyly zbytky suché mouky a vše bylo řádně promíchané. Těsto můžete a nemusíte ještě ručně stlačit na válu, abyste si byli jísti, že uvnitř nezbyde žádná bublina.  

těsto na churrosObr.: Těsto je šikovné utvarovat do šišky podobného průměru, jaký má pistole. 

3. Těsto (může být klidně teplé) nacpěte do pistole na výrobu churros nebo do cukrářského sáčku. Pistole je v tomto případě vhodná kvůli tomu, že dokáže těsto hezky stlačit a zabrání tak vzniku bublin, které pak při smažení dělají neplechu (olejové exploze/rakety typu pánev->košile).  

Pistole na výrobu churrosObr.: Strojek na výrobu churros - bez něj churros udělat jdou, ale smažení je plné nepříjemných překvapení

4. Udělejte dlouhého hada na utěrku a nožem pak oddělte již na utěrce malé hádky o délce cca 10 cm. Anebo nůžkami střihejte churros rovnou, když vycházejí z pistole.

churros v syrovém stavuObr.: tři různé tvary churros podle tří různých násad pistole. Vlevo nahoře 3 churros s dutinou pro plnění, vlevo dole plné větší churros a vpravo ve dvou řadách menší churros

5. V pánvi rozehřejte olej na středním plameni (na naší desce číslo 7 z 9). Máte-li teploměr, ideální teplota je 170-180º C. Oleje musí být dost na to, aby byly churros zcela ponořené. Usmažte po jednotlivých dávkách churros do zlatova z obou stran. Vtip je v tom, aby se churros na povrchu nespálily a uvnitř nezůstaly syrové. Záleží na průměru churros. Děláte-li churros s cukrářským sáčkem, dávejte pozor na případné bubliny a olejové bomby - je lepší pak smažit s poklicí. Smažte raději po menších dávkách, ať se vám olej neochladí.

TIP: Usmažte nejprve pouze jeden churro a vyzkoušejte, jestli je hezky křupavý a přitom uvnitř udělaný.

smažení churros Obr. U tlustších churros hrozí, že zůstanou uvnitř syrové. Smažte tedy raději na středním plameni. 

6. Do zlatova osmažené churros nechte okapat na papírové utěrce. 

Churros v různých velikostech
Obr.: Churros nechte chvíli okapat na papírové utěrce

7. 0balte v cukru nebo ve směsi cukru a skořice. Chcete-li si churros namáčet do horké čokolády, pak je nechte bez cukru. Konzumujte ihned.

churros
churros s dutinou na plněníObr.: Nahoře tři druhy násad a tři druhy churros. Dole churros s dutinou pro plnění krémem.