La Laguna de Fuente de Piedra

Sat Labrador (značka Laguna de Fuente de Piedra) je nesmírně starou rodinnou firmou, která se specializuje na produkci té nejlepší olivové šťávy (neradi nazývají olivový olej olejem) ze svých překrásných olivových hájů na břehu vnitrozemské slané laguny de Fuente de Piedra. V rozbouřeném moři olivového průmyslu plném neprůhledností, lží a podvodů působí dvousetletá tradice rodiny Lopézových jako obrovský a neotřesitelný maják. Jsou to poctiví, nedůvěřiví, konzervativní a poněkud staromódní lidé, kteří považují za své poslání obětovat svůj život svým olivovým hájům. Odmítají reklamu i jakékoliv moderní komunikační nástroje, protože tvrdí, že to všechno jenom uráží jejich prvotřídní olivový olej.

Reklama je pro ty, kteří mají špatný produkt a potřebují veřejnost přesvědčit o opaku, řekla nám jednou Rosario, dcera pana Lopéze, která má na starosti styk se zákazníky. My děláme olej již 200 let a nikdy jsme si s reklamou ruce špinit nemuseli. Není žádné místo na světě, které by dalo lepší a osobitější olivový olej, není to snad dostatečná reklama? Proto nechceme žádné certifikáty, žádné denominace, žádná členství ve spolcích, protože bychom se tím pouze dostali na roveň někomu, kdo nám nesahá ani po paty.

UNIKÁTNÍ POLOHA NA BŘEHU SLANÉ LAGUNY

Olivové háje se nacházejí na břehu unikátní slané laguny, na jejichž březích se v sezóně na vysokých tenkých nohách procházejí růžoví plameňáci. Přestože je laguna vzdálená pouze 50 km od středozemního moře, vykazuje místní podnebí díky ochranné horské stěně oddělující jí od moře extrémně kontinentální charakter. Zimy jsou mrazivé a léta parná. Extrémní podnebí vytváří ideální podmínky pro pěstování těch nejkvalitnějších oliv. Na jedné straně výjimečně nízké zimní teploty a horká léta ničí nebezpečný hmyz a na druhé straně nedosahují teploty tak extrémních hodnot, aby ničily samotné plody. Úroda tak sice nedosahuje objemů v teplejších a vlhčích oblastech, ale dosahuje mnohem vyšší kvality a charakteru, aniž by bylo nutné používat jakékoliv chemické prostředky. Laguna se navíc nalézá v oblasti s extrémně nízkými srážkami, což zvyšuje v olivách obsah ve vodě rozpustných látek, zejména polyfenolů, které zvyšují stabilitu oleje a posilují jeho charakter.  

POUZE VLASTNÍ SADY

Olivové háje se rozprostírají nad břehy slané laguny. Nejstarší stromy jsou staré 200 let a pamatují tedy nejen Napoleona, ale i zakladatele olivové farmy, pana Lopéze, prapraděda současných majitelů. Po krátkém zasvěcení je již z dálky patrný rozdíl mezi jednotlivými odrůdami. Velký a chlupatý lechín, hubená vidueña, blonďatá arbequina a tak dále. Celkem se Sat Labrador ve svých sadech může pochlubit sedmi odrůdami, z nichž za studena získává výhradně jedno-odrůdové oleje. Každá odrůda má svůj svébytný charakter a i nezkušený člověk brzy pozná podle vůně a chutě obrovské rozdíly, které mezi oleji jednotlivých odrůd panují. Rosario tvrdí, že je pro ní zcela nepředstavitelné, že by měli získávat olej z cizích oliv. “Pokud neznáte každý strom a každého člověka, který ten strom sklízí, nikdy nemůžete ručit za kvalitu svého oleje."

ACIDITA 0.1 % A SPOUSTU CEN

Unikátní podmínky a suché klima dávají oleje s výjimečně silným charakterem a neobyčejně nízkou aciditou, která nepřesahuje 0.1%. Každoročně se oleje z Laguny de Fuente de Piedra umísťují na předních místech v celošpanělských soutěžích o nejlepších olivové oleje.

Od 624 Kč
Vůně po jablkách, banánech a mandlích. První cena v kategorii "Frutado Maduro". Acidita 0.1%. Extra panenský olivový olej La Laguna de Fuente de Piedra. Odrůda ARBEQUINA.
Od 1 425 Kč
Vůně po zelených listech. Pikantní. Acidita 0.1%. Extra panenský olivový olej La Laguna de Fuente de Piedra. Odrůda LECHÍN.
Od 420 Kč
Acidita 0.1%. Extra panenský olivový olej La Laguna de Fuente de Piedra. Odrůda LECHÍN. Olej z aktuální sklizně. 
Od 1 425 Kč
Vůně po zeleném jablku, syrovém lilku, bylinách a mandlích. Acidita 0.1%. Extra panenský olivový olej La Laguna de Fuente de Piedra. Odrůda VIDUEÑA. 
Od 420 Kč
Acidita 0.1%. Extra panenský olivový olej La Laguna de Fuente de Piedra. Odrůda VIDUEÑA. Olej z aktuální sklizně. 
Od 1 885 Kč
Finalista soutěže o nejlepší olivový olej světa Mario Solinas v kategorii zelených ovocných olejů. Olej pochází z ranné sklizně. Acidita 0.1%. Extra panenský olivový olej La Laguna de Fuente de Piedra. Odrůda VIDUEÑA. Extrémně ranná sklizeň.
Od 624 Kč
Finalista soutěže o nejlepší olivový olej světa Mario Solinas v kategorii zelených ovocných olejů. Olej pochází z ranné sklizně. Acidita 0.1%. Extra panenský olivový olej La Laguna de Fuente de Piedra. Odrůda VIDUEÑA. Extrémně ranná sklizeň. Olej z aktuální sklizně. 
On Top
Nákupní košík
Zavřít
Back
Account
Zavřít
Menu
Zavřít