Jamón ibérico de cebo de campo Simón Martín Zvětšit

Jamón ibérico de cebo de campo Simón Martín Jamones SIMÓN MARTÍN Guijuelo

Zadní kýta o hmotnosti podle objednávky a délce zrání minimálně 20-26 měsíců z černého iberského prasete z volného výběhu. Složení: vepřové maso, sůl.

Neobsahuje žádné konzervanty ani barviva.

Zelený štítek. Více o dělení jamónu ibérico zde.

Fotografický návod na krájení zde.

Jamón ibérico cebo de campo Simón Martín jamónem rodinné firmy Simón Martín s více než 100 letou tradicí. Jamón pochází z iberských vepřů chovaných ve volném výběhu, který je z části tvořen dubovým hájem, z vesnice Guijuelo v proslulé jamonářské oblasti Salamanca. Volný výběh je tím, co odlišuje tento jamón od jamónu de cebo bez přívlastku de campo. Prasata jsou se po celý svůj život aktivně hýbají a krmí se z části tím, co sama najdou a z části organickým krmivem. Pohybem prasat se masíruje tuk do svalové tkáně a jamón tak získává své charakteristické protkání nitkami bílého tuku do libového masa. Infiltrace tuku je tedy mnohem intenzivnější než u obyčejného jamónu ibérico de cebo. 

Tuk je navíc podobně jako u vyššího stupně "bellota" převážně složen z nenasycených mastných kyselin, má nízký bod tání, a podobá de svými vlastnostmi více olivovému oleji než klasickému vepřovému tuku. Jamón je na řezu živé rubínové barvy, má nízký obsah soli a intenzivní aroma. 

V oficiálním dělení iberských šunek má tento jamón zelený štítek. To znamená, že prase musí strávit svůj život ve volném výběhu, nikoliv však v tzv. dehese (na rozdíl od štítku červeného a černého). Prase může být 50%, 75% nebo 100% iberské. Více o dělení iberských jamónů naleznete zde.

Jamón ibérico cebo de campo je díky způsobu života prasat, ze kterých pochází a intenzity infiltrace tuku svou kvalitou velice podobný jamónu ibérico de bellota, přestože má ve srovnání s ním poloviční cenu. Jedná se tedy o produkt s pravděpodobně nejlepším poměrem kvalita/cena z celé naší nabídky.

 

Specifikace
hmotnost  podle objednávky
délka zrání 20-26 měsíců
složení vepřové maso z iberského prasete chovaného ve volném výběhu, sůl
výrobce a oblast původu
Simón Martín sl.

Guijuelo, Salamanca