» Fenykl s jamónem a vejcem

Fenykl s jamónem a vajíčkem je tradiční aragonský pokrm, kterému se nejlépe daří v průběhu Pašijového týdne v malinkém městečku Los Fayos. Na Žluté úterý se sejdou věřící na společnou večeři, jejímž vrcholem je právě fenykl s jamónem a vejcem. Co se děje poté, nám již není známo. Jméno "Škaredá" nebo také "Černá" středa však nic hezkého neslibuje.

Fenykl má výraznou anýzovou chuť, která zajímavě doplňuje vyzrálou chuť jamónu. Jedinou nevýhodou tohoto jídla je jeho nepříliš atraktivní vzhled, na jehož základě náš dvorní fotograf odmítl dát do hlavičky jeho fotografii. Citujeme: "Tohle nejde vyfotit!". Najdete jí úplně dole, skrytou před zraky všetečných koukalů. Díky tomu se nejedná o jídlo, které by kdy mělo šanci dobýt svět, ale když si ho uvaříte, ochutnáte autentickou aragonskou kuchyni v její nejzákladnější formě.

Ingredience pro 2

1 fenykl (cca 350g)

150g jamónu serrano nakrájeného na kostičky cca 1 cm.

1 rozmíchané vejce

extra panenský olivový olej, sůl, pepř

Recept 

Do 2 litrů osolené horké vody dáme vařit fenykl, dokud nebude při vpichu vidličkou měkký (20 - 30 minut). Poté vodu důkladně zcedíme a fenykl nakrájíme na tenké proužky.

Na mírném plameni v hlubokém hrnci zahřejeme olivový olej a 2 minuty z obou stran lehce osmažíme kostičky jamónu. Přidáme proužky fenyklu a pořádně směs promícháme. Osolíme (pozor, jídlo bude již trochu slané od jamónu), opepříme a vmícháme vajíčko. Jednu minutu necháme v hrnci na mírném plameni za stálého míchání a podáváme.