» Krevety s extra panenským olivovým olejem

Něco málo o krevetách

S krevetami to není vůbec jednoduché. To, co se u nás nazývá prostě krevetou, má na španělských rybích trzích mnoho různých názvů. Existují gambas, což jsou menší krevety různých barev, gambones, což jsou jejich větší bratři, růžoví či sytě rudí, langostinos, které jsou větší než krevety, mají ovšem méně výraznou chuť a v syrovém stavu šedivou barvu, quisquillas, malé téměř průhledné krevety s až fialovými tóny a camarones, prťaví korýši, ze kterých se připravuje legendární tortilla de camarónes. A to zdaleka není všechno 

Tento zcela elementární recept hezky ukazuje, jakým způsobem může čerstvé mořské plody doplnit extra panenský olivový olej. Není opravdu lepší vůně než ta, která stoupá z extra panenského olivového oleje přelitého přes horké krevety s česnekem.  

Langostino a quisquilla

Ingredience

7 větších nevařených krevet (langostinos) s krunýřem

1 lžíce jemně nasekané petželové natě (pozor - nikoliv kudrnky!)

1/2 stroužku česneku nasekaného na drobno

panenský olivový olej na pánev 

extra panenský olivový olej na zakapání

sůl

Recept

Vyloupneme krevety z krunýře. Nejprve odtrhneme, poté otevřeme krunýř na straně nožek a obnažíme sval. Pokud vám zbude krunýř na ocasu, zmáčknete ho jemně a maso samo povyjede. V závislosti na velikosti krevet můžeme a nemusíme vyndat střívko na zádech oloupané krevety. U větších krevet může toto střívko negativně ovlivnit chuťový zážitek svou bahnitou chutí. Nejlépe střívko vyndáme párátkem tak, že ho uprostřed na zádech podebereme a vytáhneme. Těla krevet opláchneme a pečlivě usušíme papírovým ubrouskem. 

Rozpálíme pánev a zakápneme několika kapkami oleje. Okamžitě vhodíme krevety, osolíme je a v závislosti na velikosti, nejčastěji však po 30 vteřinách až jedné minutě je otočíme. Vhodný moment poznáte tak, že je kreveta z jedné strany již opečená, ale na vrchní straně je maso pořád kouřové a průhledné, dosud nezbělalo. O něco kratší čas opečte krevety i z druhé strany, jemně osolte a děrovanou obracečkou je dejte na nahřátý talíř. 

Do misky nalijte extra panenský olivový olej. Můžete vyzkoušet různé odrůdy, ale ideální je přeci jen LECHÍN a VIDUEÑA envero, neboť jejich výrazná, svěží vůně po zelených plodech je dostatečně výrazná na to, aby nezanikla v pronikavé vůni krevet.  

Osmažte nasekaný česnek a smíchejte ho v misce s extra panenským olivovým olejem a nasekanou petrželovou natí. Přelijte směsí krevety a podávejte s bílým chlebem.