» Tmavý chléb s guacamole a opečeným chorizem

Guacamole je samozřejmě asi tak španělské jídlo, jako je guláš český. To znamená vlastně docela dost. Přestože pochází z Mexika, uvelebilo se zejména v andaluzských kuchyní a těší se tam veliké oblibě. Avokádu se totiž na jihu Španělska daří a zejména granadská provincie je vyhlášena rozlehlými háji avokádovníků (nebo jak se ten strom jmenuje). 

Až budete vybírat avokádo, ujistěte se, že je měkké a hezky zralé, jinak na guacamole můžete na několik dní zapomenout.

Krémové guacamole je v tomto receptu doplněno křupavými kousky opečeného pikantního choriza, které tomuto receptu přináší zajímavou texturu a svěží vítr do vegetariánské bašty. 

Ingredience

3 menší avokáda

1/2 cibule

1 chilli paprička

1 lžíce nasekaného koriandru

šťáva z 1/2 citrónu

sůl, pepř

chorizo cantimpalo

tmavý chléb

Recept

Rozkrojte podél pecky avokáda na půl. Do pecky zasekněte nůž, otočte o 90°a pecku vyndejte. Lžící vyškrabejte veškerou dužninu avokáda. Rozetřete avokáda vidličkou v misce na jemný krém. Přidejte nasekaný koriandr, cibuli a chilli papričku, sůl, pepř a citrónovou šťávu a vše znovu důkladně promíchejte.

Opečte krajíc tmavého chleba z obou stran. Pokrájejte chorizo na kostky o hraně 1 cm a opečte je na sucho ze všech stran na pánvi. Potřete krajíc vysokou vrstvou guacamole a posypte křupavým chorizem. Snězte. Umyjte talíř. Pusťte si televizi. Hohó!