» Arroz al horno - zapečená rýže s chorizem

Španělská rýže a risotto

Španělská rýže (arroz) je pravý protikladem italského risotta. Samotná rýže je tedy velice podobná té italské, ale její příprava je zcela odlišná. Italské risotto se neustále míchá, ze zrnek se uvolňuje škrob a ta postupně ztrácejí tvar, až se z nich stane jednolitá kaše. Naproti tomu se španělská rýže míchá pouze v oleji, než se k ní přidá tekutina. Pak se nechává zcela v klidu vařit, aby jednotlivá zrnka rýže byla celistvá a hezky oddělená jedno od druhého. Princip španělské rýže je jednoduchý. Základem je olivový olej, na němž se se šafránem osmaží zelenina, ryby či maso v závislosti na receptu, přidá se rýže, pečlivě se promíchá se všemi ingrediencemi, vyrovná se a zalije se vývarem či vodou. Zlaté rýžové pravidlo praví, že jedna sklenka rýže se rovná dvěma porcím a objem vody či vývaru je dvojnásobný k objemu rýže.

Ingredience 2 porce

200 g kulatozrné rýže

500 ml masového vývaru

100 g chorizo bez chemických konzervantů - pokrájené zhruba na kostky 

100 g zhruba 1 cm tlustých a hodně tučných řezů jamónu pokrájených na pruhy

1 menší brambor - oloupaný a nakrájený na plátky o tloušťce 0.5 cm 

1 rajče nakrájené na plátky o tloušťce 1 cm

1 pórek

1 hlavička česneku

2 lžíce olivového oleje

špetka šafránu, 1 lžička mletá červená paprika, sůl, pepř

Recept

Tradičně se tento pokrm dělá v kameninové nádobě, ale hodí se pro něj jakýkoliv hlubší pekáč či zapékací mísa. Je vhodné používat nádobu, ve které můžeme připravit pokrm od začátku do konce, protože jednotlivé ingredience postupně přidávají chuť. 

Pórek nakrájíme na 4 cm dlouhé kusy a vaříme 10 min ve slané vodě. Zcedíme a uchováme.

Předehřejeme troubu na 200 °C.

Na středním plameni rozehřejeme olej na 130°. Ze všech stran osmažíme hlavičku česneku a vyjmeme. Přidáme brambory a z obou stran osmažíme do zlata a rovněž vyjmeme. Osmažíme ze všech stran chorizo a jamón. Přidáme šafrán a mletou papriku. Dobře vše promícháme, přidáme povařený pórek, opět dobře promícháme. 

Přisypeme rýži, osolíme a opepříme a pečlivě vše promísíme, aby se zrnka obalila homogenně směsí v nádobě. Vyrovnáme rýží, zalijeme masovým vývarem, poklademe na povrch osmažené plátky brambor a plátky rajčat.   

Dáme zapéct na 20 minut do předehřáté trouby. Rýže by měla být úplně suchá, plátky rajčat a brambor hezky opečené. Podáváme na stůl v zapékací nádobě a ozdobíme osmaženou hlavičkou česneku.