Recept: Domácí chipsy s jamónem

Pro nás jsou chipsy srdeční záležitostí. Provázejí nás od malička po celý život a na otázku, pro který junk food máme opravdovou slabost, odpovídáme vždycky stejně, pro chipsy. Když jsme konečně našli cestu, jak je spojit s naší jinou láskou, jamónem, radostí nám zčervenaly tváře. 

Poznámky

  • Neviděli jsme zásadní rozdíl mezi různými odrůdami brambor. Klíčová byla jejich velikost. Malé brambory se nehodí, protože je nemožné dosáhnout dostatečně velkých uniformních plátků.
  • Na krájení bramborových lupínků je třeba mít nástroj, buď nářezák nebo obyčejný krouhač. Ani při extrémní opatrnosti se nám nepodařilo ukrojit lupínek, jehož tloušťka by byla dostatečně konstantní. Sebemenší odchylka znamená při smažení chips, který je na krajích spálený a uprostřed moučný. 
  • Pro jamónské koření je třeba vybrat tenké libové plátky s co nejmenší infiltrací tuku. Jelikož nám jde ve finále o co nejsušší prášek bez lepícího tuku, potřebujeme opravdu pouze maso. 
  • Jediný problém, který jsme nevyřešili k absolutní spokojenosti, byla technika koření chipsů. Zdá se, že nejlépe je chipsy kořenit bezprostředně po smažení, ale ani tehdy není krytí zcela uspokojivé. 

Domácí chipsy s jamónem - Ingredience

Obr. Když se dá vše dohromady, vzniknou nejlepší chipsy, jaké jste kdy jedli

Chipsy skladujte v uzavíratelné nádobě či sáčky bez přístupu vzduchu.

Chipsy s jamónem - výsledek

Obr. Hotové chipsy s kořením z jamónu

Líbí se vám tento recept? Nebo byste něco vylepšili? Budeme rádi za vaše hodnocení a komentáře!

On Top
Nákupní košík
Zavřít
Back
Account
Zavřít
Menu
Zavřít