» Opečený chléb s domácí majonézou, ztraceným vejcem a cabezou de lomo

Opečený tmavý chléb s domácí majonézou z olivového oleje, ztraceným vejcem a opečenými plátky cabezy je famózní kombinace, ze které vám nejen půjde jazyk kolem, ale která vás navíc naučí domácí majonézu se ztraceňákem. Je důležité vybrat sladký a voňavý olivový olej, protože vám hezky provoní majonézu a spolu s tekutý žloutkem a křupavou cabezou vytvoří bohatou texturu plnou příjemných kontrastů. 

Ingredience

tmavý chléb

1 žloutek

1 vajíčko

1-2 dcl octa

2 lžíce extra panenského olivového oleje

4 plátky cabezy de lomo bez konzervantů

Recept 

Majonéza

Domácí majonéza je strašák kuchařů. Na jedné straně se bojí tepelně neupraveného vajíčka, na druhé straně se bojí, že jde o technicky nedosažitelnou věc a že pokud nemají v ruce dynamit, nikdy jí neušlehají. Ve skutečnosti jsou však obě obavy přehnané. Děláme majonézu ze syrových vajec již deset let a nikdy nám nic nebylo. A technicky je majonéza asi taky složitá jako sklenička vody. Zvládl by jí i Stalin se svojí chromou rukou. 

Oddělte pečlivě žloutek od bílku a dejte ho do menší kulaté misky, která musí mít pokojovou teplotu. Vajíčko propíchněte a promněte ho nepříliš ukvapenými pohyby bříškem vidličky. Častá chyba kuchařů spočívá v tom, že si myslí, že musí žloutek vidličkou šlechat v nadzvukové rychlosti. Přitom se majonéza dělá úplně stejně dobře pomalým, rozvláčným mícháním. Přidejte asi 1-2 cm velkou kapku oleje a pomalu jí vmíchejte do žloutku tak, že bříškem vidličky podbíráte a obracíte žloutek tak dlouho, dokud se úplně nespojí s olejem (mělo by to být po několika málo převrácení). Pak přidáte další kapku a opět jí celou vmícháte do oleje. Takto pokračujete až do té doby, než majonéza zhoustne tak, že vám již nestéká z vidličky. Trvá to tak 10 minut. Dávejte pozor, abyste nikdy nepřidali příliš velké množství oleje, protože se olej oddělí od žloutku a žádným šleháním již ho znovu nespojíte. Na závěr lehce osolte a přidejte pár kapek citrónu. Pokud máte možnost, vyberte spíše sladší než výrazně hořký olivový olej.

Ztracené vejce

Ztracené vejce, zvané též "ztraceňák", je velká frajeřina, kterou však na konec zvládne váš ještě nenarozený syn. Připravte si kulatou misku s 1-2 dcl octa. V menším hrnci uveďte do varu cca. 1 l vody. Rozklepněte opatrně vejce do misky s octem. Je důležité, aby se vám neprotrhlo o hranu nebo o skořápku. Jakmile voda vaří, roztočte jí vařečkou a vytvořte tak vodní vír. Vylijte vajíčko i s octem do vody a jakmile začne voda znovu vařit, vypněte oheň a nechte vajíčko 2-3 minuty dojít. Bílek by měl být na povrchu pevný.

Cabeza a finále     

Opečte krajíc tmavého chleba a plátky cabezy na grilu. Pomažte chléb majonézou, přidejte osolené ztracené vejce a završte plátky cabezy. Nedá se to jíst, protože vám poteče vajíčko po bradě, ale nikdy nic jiného už jíst nebudete chtít.