» Opečený chléb se smaženým lilkem, rajčetem a cecinou

Opečený chléb se smaženým lilkem, pečeným rajčetem a cecinou není stejně rychlým receptem jako např. rohlík s máslem, ale pokud máte větší společnost a chcete připravit chutný předkrm, těžko budete hledat lepšího kandidáta. Intenzivní chuť hovězí ceciny je podkreslena pikantním pečeným rajčetem a na olivovém oleji smaženým lilkem. Je to prostě dobrota!

Ingredience

1 lilek

Bílý chléb

2 zralá rajčata

Cecina

Olivový olej

Recept

Oloupejte lilek a pokrájejte ho na plátky o tloušťce 1 cm. Posypte ho z obou stran solí a nechte ho půl hodiny odkapat ve vertikální poloze. Sůl z liku vytáhne tekutinu a štiplavost. Poté lilek osušte papírovou utěrkou. Připravte si menší pánev, ve které zahřejte na středním plameni olivový olej. Je lepší mít menší pánev, protože vrstva oleje by měla být nejméně 3-4 cm. Paradoxně teprve při dostatečném množství není na konci smažená lilek zcela nasákly olejem. Jakmile je olej dostatečně horký, takže syčí, když do něj dáte kolečko lilku, dejte do pánve v jedné vrstvě osušené lilky a osmažte je z obou stran do hněda. Nechte je vychladnout na papírovém ubrousku.

Předehřejte troubu na 180 °C. Umytá rajčata rozkrojte na polovinu, vložte do pekáče řezem nahoru, osolte a zalijte olivovým olejem. Pečte 1 hodinu. Nebojte se, budou-li rajčata mírně zčernalá. 

Opečte krajíc bílého chleba v troubě na grilu z obou stran.

Nasekejte lilek téměř na pastu, naneste ho ve vysoké vrstvě na chléb, přidejte prokrájená pečená rajčata i se slupkou a dva tenké plátky hovězí ceciny.