» Salát s jamónem, rukolou, kozím sýrem a fíky

Salát s rukolou, jamónem a fíky

Fíky jsou typicky španělským ovocem. Sklízejí se dvakrát ročně a jejich sezóna je krátká a intenzivní. První nastává na přelomu června  a července a fíky z této sklizně se ve Španělsku nazývají brevas. Druhá sezóna je na začátku září a fíky z této sklizně se prodávají pod jménem higos. První sklizeň fíků bývá menší, a proto jsou brevas dražší a jsou často pokládány za něco lepšího než higos. Jinak jsou brevas trochu větší než higos, ale higos zase zpravidla bývají sladší. Podstatné rozdíly ale mezi sebou obě sklizně nemají.

Následující recept není žádné tradiční španělské jídlo. Saláty ze syrových, nevařených ingrediencí se, narozdíl od Itálie, v tradiční španělské kuchyni prakticky nevyskytují.  Budeme však používat typicky španělské ingredience, a proto obstojí i jako předkrm nebo doprovod nějakého echt španělského jídla. Příprava je jednoduchá, uvidíte sami, že vám nezabere déle jak 5 minut.

Ingredience

100 g rukoly

100 g jamónu nakrájeného na plátky

3 zralé fíky

100 g čerstvého kozího sýru

hrst piniových oříšků

olivový olej

šťáva z půlky citrónu

sůl

Postup

V malé misce rozšleháme olivový olej se šťávou z citrónu a trochou soli. Do mísy vložíme omytou rukolu a dobře promícháme s půlkou zálivky. Rukolou pokryjeme servírovací talíř. Navrch poskládáme plátky jamónu a rozpůlené fíky. Doprostřed dáme kousky kozího sýru. Posypeme piniovými semínky a zalijeme zbylou zálivkou.

Poznámka: Piniová semínka lze nahradit drcenými mandlemi nebo jinými oříšky. Použitý sýr je typu "lučina". Pokud nechcete používat kozí sýr, je možné použít i kvalitní mozzarellu nebo jiný čerstvý sýr.

Kdo má chuť na jiný recept s fíky může zkusit Pečené fíky s jamónem.

postup připravy