Recepty

Almejas con fino y jamón - škeble se sherry a jamónem

Oblíbený recept na tapas z cádizské oblasti Andaluzie. V na první pohled netradičním spojení jamónu a škeblí hraje roli zprostředkovatele suché sherry s velice silným aroma.

Gambas fritas - smažené krevety v těstíčku

Gambas fritas neboli smažené krevety jsou obalené v těstíčku z mouky, vajec a petrželky a osmažené ve vysoké vrstvě olivového oleje. Chcete-li někoho svést k lásce k mořským plodům, neexistuje...

Gambas a la plancha - krevety na pánvi

Gambas a la plancha (krevety na pánvi) jsou esenciální tapas španělské kuchyně. Technika a la plancha spočívá v suchém pečení krevet na vrstvě hrubé soli. Jednoduchý recept, který se většinou dělá...

Mojo verde - zelená pikantní salsa

Mojo verde je svěží zelená pikantní salsa. Hodí se především k pečeným rybám a pečené zelenině. Je velice oblíbená na Kanárských ostrovech.

Mojo picón - červená pikantní salsa

Klasický pikantní dip z Kanárských ostrovů z pálivých papriček a římského kmínu, který se podává k pečeným a grilovaným masům, k rybám a k pečené zelenině.

Papas arrugadas - zvrásněné brambory

Papas arrugadas jsou spektakulární tapas, které chutnají každému. Brambory obalené v soli se namáčejí do pikantní omáčky z koriandru mojo verde a z pálivých papriček mojo picón.

Calamares fritos - smažené kalamáry

Jeden z nejoblíbenějších tapas receptů z mořských plodů ve Španělsku. Recept obsahuje návod na čištění kalamárů a dvě varianty obalení.

Calamares con papas asadas - kalamáry s pečenými...

Jednoduchý španělský recept na kalamáry s pečenými bramborami. Poradíme, jak očistit kalamáry a na co si dát při receptu pozor.

Garbanzos con espinacas - cizrna se špenátem

Autentický recept na tradiční tapas vařenou cizrnu se špenátem a hustou aromatickou omáčkou z pečeného chleba a římského kmínu.

Gambas pil pil - krevety pil pil

Gambas pil pil jsou esencí španělského jihu. Jednoduchý recept na krevety chvilku konfitované v oleji ochuceném česnekem a chilli je jedním z nejchutnějších krevetových receptů vůbec.

Pollo al ajillo - kuře na česneku

Autentický recept na španělské kuře na česneku. Opečené kousky kuřete na oleji s výraznou omáčkou z česneku a suchého vína.

Domácí chipsy s jamónem

Recept na domácí chipsy se sušenou šunkou
On Top
Nákupní košík
Zavřít
Back
Account
Zavřít
Menu
Zavřít